Wczasy z odnową biologiczną

Oferta skierowana jest do osób, które pragną wypocząć oraz zadbać o swoją kondycję psychofizyczną. W trakcie pobytu oferujemy: zabiegi rehabilitacyjne zgodnie z pakietem, Nordic Walking, zajęcia ruchowe – gimnastyka poranna, spacery klimatyczne, możliwość korzystania z basenu (200 m od ośrodka) itp. Nie zabraknie również atrakcji takich jak taneczne wieczory przy akompaniamencie zespołu muzycznego, ogniska z pieczeniem kiełbasek, wycieczki fakultatywne.
Położony wśród sosnowych lasów Dziwnówek z jego morskim mikroklimatem posiada idealne warunki do rehabilitacji i leczenia. Na terenie kompleksu, w budynku B, znajdują się gabinety odnowy biologicznej i zabiegów rehabilitacyjnych z bogatą ofertą zabiegową.

Oferujemy następujące rodzaje zabiegów:

LASEROTERAPIA

Istota oddziaływania podczerwonego promieniowania laserowego na organizm polega na doprowadzeniu energii o podwyższonym natężeniu do tkanek położonych w głębi organizmu człowieka, a więc nie osiągalnych normalnymi środkami fizycznymi. Ma działanie przeciwbólowe, przeciwzapalne, przeciwobrzękowe, bioregeneracyjne, przyspieszające gojenie.

ULTRADŹWIĘKI

Stanowią fale akustyczne o częstotliwości niesłyszalnej dla ucha ludzkiego. Maja działanie cieplne, chemiczne i mechaniczne. Powodują m.in.: działanie przeciwbólowe, zmniejszają napięcie mięśni, hamują procesy zapalne.

MAGNETRONIK

Wykorzystuje pulsujące pole magnetyczne małej częstotliwości. Efektem terapeutycznym jest uśmierzenie bólu, zapobieganie stanom zapalnym, rozluźnienie napiętych mięśni. Szeroko stosowany w chorobach narządu ruchu, reumatliogii, zespołach bólowych, nerwobólach, zaburzeniach krążenia obwodowego.

ELEKTROTERAPIA

Prądy diadynamiczne – w zależności od użycia jednego z prądów o różnej częstotliwości uzyskuje się: działanie przeciwbólowe, rozszerzenie naczyń krwionośnych, obniżenie napięcia mięśni, przyrost masy mięśniowej. Elektrostymulacja mięśni zdrowych lub nieznacznie uszkodzonych, stosowana w niedowładach, bądź zanikach mięśniowych. Jonoforeza – polega na wprowadzeniu przy użyciu pola elektrycznego jonów lękowych.
W zależności od zastosowanego leku działanie przeciwbólowe lub przeciwzapalne. Galwanizacja ? wykorzystuje prąd stały, działanie lecznicze zależne jest od sposobu ułożenia elektrod.

KRIOTERAPIA

Polega na krótkotrwałym, miejscowym schłodzeniu leczonej okolicy ciała przez kontakt ze strumieniem schłodzonego powietrza o temperaturze do minus 70 st.C. Ma zastosowanie m.in. w neuralgiach, nerwobólach, zaburzeniach w krwioobiegu arteryjnym o charakterze obwodowym, jako zabieg przeciwbólowy, przeciwzapalny.

SOLLUX

Lampa sollux do naświetlań promieniami podczerwonymi i widzialnymi. Stosowana w przewlekłych i podostrych stanach zapalnych stawów, nerwobólach i zespołach bólowych różnego pochodzenia, zmniejsza napięcie mięśni, działa przeciwbólowo.

BIOLAMPA

Lecznicze światło spoliryzowane wzmacnia metabolizm komórkowy i znacznie przyspiesza zdolności regeneracyjne oraz procesy gojenia, zmniejsza dolegliwości bólowe oraz hamuje procesy zapalne w tkankach. Światło to pomaga likwidować proces chorobowy, który wywołuje ból oraz wzmacnia system odpornościowy.

INHALACJE indywidualne

W inhalatorze następuje rozpylenie cieczy przez ultradźwięki o odpowiedniej mocy, dzięki czemu powstaje mgła w aerozolu. Stosowane w celu poprawy funkcjonowania górnych i dolnych dróg oddechowych oraz błony śluzowej, z użyciem leku, bądź olejków eterycznych.

AQUAVIBRON

Aparat do mechanicznego masażu rehabilitacyjnego, regenerującego oraz akupresury w zależności od użycia odpowiedniej dla danego schorzenia membrany. Może być stosowany jako masaż suchy lub podwodny.

MASAŻ

Klasyczny ręczny jest jedną z najstarszych metod fizjoterapii, którego istotę stanowi odpowiedni ucisk na tkanki ustroju.

BOROWINA

Borowina jest rodzajem torfu, który zawiera cenne składniki organiczne i mineralne. Stosowana w postaci okładów poprawia ukrwienie, zmniejsza napięcie mięśniowe, działa przeciwbólowo i ułatwia wchłanianie wysięków w różnych stanach chorobowych.

FANGO

Masa parafango jest połączeniem parafiny z pyłem wulkanicznym, wykorzystując dobroczynne dla organizmu składniki mineralne i organiczne. Jest zabiegiem ciepłoleczniczym, ma szerokie zastosowanie w rehabilitacji układu ruchu a także w zabiegach odnowy biologicznej.

HYDROMASAŻ

Zabieg wykonuje się w wannie przy użyciu strumienia wody o określonym ciśnieniu. Masaż taki (zwłaszcza z użyciem soli lub olejków eterycznych) działa uspokajająco i relaksująco, powoduje zmniejszenie ciśnienia tętniczego krwi i przekrwienie skóry poprzez rozszerzenie naczyń krwionośnych.

AQUAI – Łóżko wodne do masażu membranowego

Łóżko do masażu membranowego Aquai to kompletny system do suchego hydromasażu i masażu na sucho z funkcją utrzymywania stałej temperatury wody i gotowymi programami terapeutycznymi. Łóżko do hydromasażu na sucho jest popularnym narzędziem relaksacji i rehabilitacji.

KINEZYTERAPIA

Podstawą rehabilitacji leczniczej jest kinezyterapia, czyli gimnastyka. Ruch i praca rozwijają i kształtują nasze narządy, zwłaszcza narząd ruchu. Prowadzimy ćwiczenia w kabinie UGUL (specjalistyczne ćwiczenia m.in. w odciążeniu, wyciągi na pętli Glissona). W wyposażeniu sali znajdują się również rowery, bieżnia, stepper, atlas do ćwiczeń siłowych.

Koszt pobytu w ramach wczasów z odnową biologiczną to koszt pobytu wczasowego (noclegi + wyżywienie) oraz pakiet zabiegów w cenie 150,00 zł/osobę.

Turnus wczasowy rozpoczyna się o 17.00 w dniu przyjazdu (od kolacji) , a kończy o godz. 10.00 w dniu wyjazdu (po śniadaniu)

Cena za turnus 14 dniowy obejmuje:

  1. Nocleg i wyżywienie 3 razy dziennie
  2. Badanie lekarskie na początku i na końcu turnusu.
  3. Pakiet 30 zabiegów – 3 zabiegi dziennie przez 10 dni

Istnieje możliwość dokupienia zabiegów.

W trakcie pobytu organizujemy: ognisko z pieczeniem kiełbasek, wieczorki taneczne, wycieczki statkiem po Zalewie Kamieńskim lub w morze oraz wycieczki autokarowe po Wyspie Wolin i do Kołobrzegu.

Szczegółowe informacje – w recepcji ośrodka.